Kunigas Georgijus Sungaila neatvyko į bažnytinio teismo posėdį. Jis bus kviečiamas dar kartą

Birželio 12 d., sekmadienį numatytasis pirmasis bažnytinis teismo posėdis Vilniaus - Lietuvos vyskupijos dvasininko, esančio atsargoje, Georgijaus (Gintaro) Sungailos byloje neįvyko, dėl jo neatvykimo.

Kvietimas buvo išsiųstas du kartus, paskutiniame - Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus priminė apie kanoninį paklusnumą valdančiajam vyskupui, ir asmeniškai palaimino atvykti į bažnytinio teismo posėdį. Tėvas Georgijus, dar kartą demonstruodamas visišką nepaklusnumą nepaisė šio palaiminimo. Jam bus išsiųstas pakartotinis kvietimas.

Suspenduotas dvasininkas raštu pareiškė atsisakęs dalyvauti teismo posėdyje, motyvuodamas tuo, jog nėra galimybės susipažinti su bylos medžiaga, ir neva, jis esantis asmeniniame konflikte su teismo pirmininku.

Pasak metropolito Inokentijaus, šie tėvo Georgijaus argumentai yra visiškai nepagrįsti.

 „Bažnytinio teismo negalima lyginti su pasaulietiniu teismu. Čia nėra diskusijų, o pagrindinis tikslas yra ne bausmė, o dvasinė suklydusio dvasininko pataisa“, – sakė metropolitas Inokentijus.

„Labai apgailestauju, kad paskutiniuose tėvo Georgijaus pareiškimuose nėra jokių atgailos ženklų. Tai tik patvirtina, jog sprendimas kreiptis į teismą dėl dvasininko luomo panaikinimo - teisingas“, – pridūrė jis.

Metropolitas pabrėžė, kad nemato jokio asmeninio konflikto tarp Trakų vyskupo Amvrosijaus ir kun. Georgijaus Sungailos, ir palaimino savo vikarą vyskupą toliau eiti Bažnyčios teismo pirmininko pareigas.

Taip pat, G. Sungailos bylos ikiteisminiame

tyrime buvo atskleista daugybę faktų apie kitų, į atskilimą pasukusių dvasininkų kanonų ir bažnytinės drausmės pažeidimus. Informacija apie tai perduota peržiūrėti valdančiajam vyskupui.